Rodinný dům v Libovicích

od r. 2018 – studie

2020 – DSP

 

Navrhovaný dům je situován na jižní straně pozemku, respektující půdorysné stopy stávajících, původně zemědělských, objektů. Vnější půdorysné rozměry domu jsou 10×18,5m. 

Dům je v zasazen mírně svažitém terénu a využívá svahu k různým výškám místností dle jejich funkcí. Na řezu je patrné, že část domu patří polozapuštěné garáži a druhá část dům vyžívá svažování pozemku k převýšení obývacího pokoje.

Dům je koncipován do 2 nadzemních a jednoho podzemního podlaží. Umístění garáže  s technickou místností pod domem využívá terénního rozdílu v rámci pozemku a komunikace. 

Hlavní vstup do objektu je umístěn v 1NP ze západní strany domu – směrem od příjezdové komunikace. Rodinný dům je koncepčně rozdělen po částech na pobytovou jižní část, utilitární jádro a komunikační schodiště mezi jednotlivými patry severní straně. 

V přízemí domu je umístěna hlavní obytná část – kuchyň s jídelnou a převýšený obývací pokoj navazující na stávající terén. Na jižní a východní fasádě jsou umístěna francouzská okna pro pohodlný přístup na zahradu. Na obývací pokoj navazuje velkorysá terasa chráněná ze severní strany opěrnou zdí.

V patře jsou umístěny na jižní straně 4 pokoje s vlastními šatny. Na severní straně jsou umístěné koupelny.